Pri prerezávaní zúbkov sa zvykne podávať liek na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti. Miernu horúčku však nie je potrebné systematicky znižovať pomocou liekov, keďže zvýšená telesná teplota môže byť užitočná v boji proti niektorým infekciám.

Lieky proti horúčke sa odporúča používať až pri teplote vyššej ako 38 °C. Na druhej strane je však dôležité rýchlo zmierniť celkové nepohodlie dieťatka (plač spôsobený bolesťou, červené líca, nepokojný spánok atď.). Camilia® prináša úľavu od príznakov súvisiacich s prerezávaním zúbkov.

Prispôsobené riešenie

Camilia® predstavuje riešenie, ktoré je v súlade prirodzeným procesom prerezávania zubov. Prípravok Camilia® je kompatibilný s inými liekmi.

Dávkovanie prispôsobené príznakom dieťatka

Camilia® zmierňuje príznaky súvisiace s prerezávaním zúbkov: mrzutosť, nepokojný spánok, červené líca, nadmerné slinenie, plač, opuchnuté ďasná... Nezameriava sa výhradne na bolesť ďasien.

Prípravok Camilia® je možné podávať kedykoľvek počas dňa aj noci, 3 až 6 jednotlivých dávok za 24 hodín počas 6 až 8 dní. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, poraďte sa so zdravotníckym pracovníkom, aby sa potvrdilo, či tieto príznaky súvisia s prerezávaním zubov.

Kontrolované zloženie

Zloženie prípravku Camilia® obsahuje tri účinné homeopatické látky:

  • Chamomilla vulgaris 9 CH
  • Phytolacca decandra 5 CH
  • Rheum 5 CH