Koľké šťastie, ak po období bolestivého prerezávania zúbkov môžete vidieť svoje dieťatko smiať sa na „plné ústa“!... Alebo takmer na plné, keďže ešte nemá všetky zúbky. A aby ste sa mohli do sýtosti pokochať pohľadom na jeho krásne mliečne zúbky, prinášame vám niekoľko jednoduchých nápadov...
Podobne ako u dospelých, aj u malých detí smiech podporuje uvoľňovanie endorfínov v mozgu. Endorfíny sú vďaka svojim účinkom známe pod pojmom „hormóny šťastia“. Okrem toho pomáhajú tlmiť bolesť. Smiech tiež doslova premasíruje celé telo: keď sa smejeme, bránica sa sťahuje, čím stimuluje všetky okolité vnútorné orgány. Pri smiechu zapájame aj svaly tváre, krku a brucha. Smiech v neposlednom rade prekysličuje organizmus a stimuluje krvný obeh: existuje teda množstvo dôvodov, prečo dieťatko rozosmiať a smiať sa spolu s ním.
- Skrývačka
Ukryte si tvár za šatku alebo osušku a potom znovu vykuknite. To je osvedčený spôsob, akým určite svoje dieťatko rozosmejete. A jemu sa táto hra nikdy nezunuje!
- Zvieracie zvuky
Sliepka, mačka, pes, žaba... Napodobňovanie zvukov všetkých zvierat Noemovej archy je zárukou ozajstnej zábavy.
- Malý valčík
Vezmite dieťatko do náručia a urobte zopár valčíkových krokov. Nezabudnite si pri tom pospevovať. Niekoľko jemných otočiek bude stačiť, aby ste dieťatko rozosmiali.
- Šteklenie
Intenzitu šteklenia prispôsobte veku dieťatka a danej chvíli: dieťatko určite netreba „roztatáriť“ pred spaním!
- Grimasy
Dieťatko veľmi pozorne vníma výrazy vašej tváre. Urobte si z toho hru: dvíhajte obočie, kývajte hlavou a zaškúľte.
Vyplazte jazyk... Dieťatko sa bude smiať do popuku. Navyše má táto hra pre vás jeden bonus: grimasy sú vlastne relaxačná tvárová gymnastika.
Dieťa nemá črenové zuby v pravom zmysle slova, keďže týmto pojmom sa označujú až trvalé zuby. V prípade mliečnych zubov…
Zistiť viacStoličky sa u dieťaťa začínajú prerezávať obyčajne od veku dvoch rokov. Mliečny chrup bude čoskoro kompletný!
Zistiť viac